23 czerwca 2016

Frezowanie kominów

13578601_10208483234112261_1334181842_n
czarne plamy na kominie 0_5e0c46b6dee54bda3de8c4583ee62c02ce5b37c1

Nieestetyczne plamy na kominie powstają z dwóch przyczyn. Pierwsza to brak rozwiązań izolacji dla ścianek komina. Dochodzi wtedy do przesiąków od wewnętrznej strony komina na wysokości powyżej poziomu dachu. Ta część konstrukcji nie posiada ocieplenia i dopływ spalin wraz z podgrzaną parą wodną podczas ujemnych temperatur na zewnątrz powoduje szybkie wychłodzenie i kondensację pary, która wsiąka w cegłę. Wysięki te mają brązowa barwę i kwaśny odczyn oraz pojawiają się na kominie od poziomu poddasza.

Druga przyczyna to brak wiedzy właścicieli kotłów o sposobie palenia w nowych piecach oraz niewłaściwy wybór opału.

Rozwiązaniem tego problemu jest przebudowa komina związana z rozwiercaniem przewodu kominowego oraz montażem kompletnego rozwiązania systemowego dla kominów z przeznaczeniem dla konkretnego opału. Ta nowoczesna technologia zapewnia odprowadzenie skroplin do kanalizacji, izoluje dym wewnątrz rury oraz usuwa problemy z zbyt wąskim przewodem kominowym.


Frezowanie komina  jest bezinwazyjnym rozwiązaniem, przy którym nie ma konieczności rozkuwania całej jego konstrukcji w celu zamontowania wkładu.
Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów naprawy.

Frezowanie kominów, a także ich wszelkie naprawy muszą być koniecznie przeprowadzane przez profesjonalistów. Jest to wymóg, który definiowany jest przez Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych.

Montaż systemów kominowych także musi być wykonywany przez ludzi, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i certyfikaty.

Możliwość wykonania usługi frezowania przewodu kominowego ustalana jest po oględzinach u klienta.